رخشی برای محیط‌بان

کمپین "رخشی برای محیطبان"، حرکتی مردمی و انسان‌دوستانه برای خرید اسب، به عنوان یکی از ملزومات محیطبانان درحین انجام وظیفه است، که می‌تواند عاملی موثر در کاهش خطراتی که در کمین این جان از خود گذشتگان طبیعت است، باشد.

1,440,000 تومان
50,000,000 تومان
پایان یافته
 • رخشی برای محیط‌بان
 • رخشی برای محیط‌بان

کمپین "رخشی برای محیطبان"، حرکتی مردمی و انسان‌دوستانه برای خرید اسب، به عنوان یکی از ملزومات محیطبانان درحین انجام وظیفه است، که می‌تواند عاملی موثر در کاهش خطراتی که در کمین این جان از خود گذشتگان طبیعت است، باشد.

طبیعت همیشه سبز است نه به قرمزی خون محیط‌بانان

درباره کمپین:

گوشت شکار و درآمد حاصل از شکار آنقدر وسوسه انگیز است که شکارچیان بسیاری حاضر باشند در ازای پولی که به دست می‌آورند زندگی سبزی را سرخ کنند و محیط‌بان حافظ محیط زیست را قربانی خواسته‌های مادی خود کنند. تا دیروز یوزپلنگ ایرانی بود، بخشی از محیط زیست که تنها نقشی شد بر روی پیراهن تیم ملی. اما امروز صحبت از انسانی است که جدای از محیط‌بان، پدر یا پسری نان‌آور، اما گویی فراموش شده‌اند. محیط زیست و سازمان حافظ آن تنها است. می‌خواهیم قدمی برداریم همه با هم در کنار هم برای محیط‌بان از جان گذشته.

 چرا این کمپین؟

چندی قبل، معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز با اشاره به این موضوع که بهتر است اسب در اختیار محیط‌بانان قرار دهیم گفت: می‌خواهیم در چند منطقه که زیرساخت‌های آن را دارند این طرح را به صورت پایلوت اجرایی کنیم. از جوامع محلی و روستاییان نیز در انجام این پروژه استفاده خواهیم‌کرد تا ما را در زمینه پرورش، نگهداری و تیمار اسب‌ها کمک کنند. باید آموزش کافی به محیط‌‌بانان در این زمینه داده شود که محیط‌‌بانان هم سوارکاران خوبی باشند و هم بتوانند از اسب مراقبت کنند. چون در مناطق صعب‌العبور امکان تردد موتور و خودرو وجود ندارد و این طرح حتما اجراخواهد شد. این طرح در سه استان تهران، لرستان و گلستان اجرا شده و قدم اولیه برداشته شده است.

"یال" تصمیم گرفت با کمک مردم،  قدرشناس لحظه های پر از استرس محیطبانان باشد و یکی از کاربردیترین ابزاری که ایشان میتوانند در اختیار داشته باشند را تهیه کند. شاید مدت زمان لحظه اعلام این مساله تا روزهایی که محیطبانان این امکان را داشته باشند تنها با همت مردم و کمک هایشان کوتاه شود و به مرحله عمل برسد.

 هزینه های کمپین:

هزینه کمک برای خرید اسب‌ها از ۵۰۰۰ تومان شروع می‌شود. قیمت هر اسب حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است و ما باور داریم که با همین کمک‌‌‌های کوچک شما می‌توانیم گله‌ای اسب برای محیط‌بانان تهیه نماییم. باشگاه یال گستره کمک‌های مالی را باز نگه داشته و شما با هر مبلغی می‌توانید درکنار ما در این راه قدم بردارید.

برای حمایت، ابتدا در سایت فاندوران ثبت نام کنید و سپس با کلیک برروی انتخاب پاداش، مبلغ موردنظر خود را انتخاب کنید و با فشردن دکمه حمایت میکنم از طریق درگاه بانکی پرداخت خود را انجام دهید، چنانچه داوطلب برای انجام امور دیگری در این حوزه هستید نظر خود را در بخش ثبت نظر اعلام نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


 یال:

یال باشگاه دوستداران سوارکاری و اسب که با هدف گسترش این ورزش شاد باستانی قدم به عرصه‌های متفاوت گذاشت تلاش خواهد کرد تا در تمامی بخش‌ها مربوط به اسب و سوارکاری جنبه حمایتی خود را حفظ کند، هدف غایی یال شناخت مردم از اسب این یار دیرین انسان است که شاید در ایران خاستگاه خود مهجور مانده و مردم ببه ان به عنوان ورزشی مختص طبقه‌ای خاص نگاه کنند اما در حقیقیت چنین نیست، برای همین کمپینی برای حمایت از محیط‌بانان کشورمان تحت عنوان «رخشی برای محیط‌بان» راه اندازی کردیم تا با مشارکت مردم و علاقمندان به محیط زیست اسب تهیه کرده و این حیوان را در اختیار محیط‌بانان کشورمان قرار دهیم تا یاد آور شویم اسب همچون گذشته همراه اسنان است و از سوی دیگر کمک کرده باشیم بهتر و راحت‌تر به مبارزه با شکارچیان غیر قانونی پرداخته و در نهایت حافظ بهتری برای محیط زیست ایران باشند.


اپسان
شرکت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات «اپسان» از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در زمینه ارائه محصولات و خدمات تلفن همراه آغاز کرد. اپسان با ایجاد بسترهای مناسب و ارائه محصولات و راه‌حل‌های جامع، امکان بهره‌برداری مشترکین تلفن همراه را از محصولات و خدمات خود فراهم کرده و با ارائه زیرساخت‌های فنی مناسب و نیروی انسانی کارآمد و متخصص به عنوان تولید کننده و توسعه ‌دهنده محتوا، توسعه‌دهنده زیرسـاخت و بسـترهای ارائه محتوا و جمع‌آوری کننده و نشر دهنده محتوا، توانایی ارائه سرویس‎های مختلف بر بستر تلفن همراه کشور را داراست. شرکت اپسان از آبان ماه سال ۱۳۹۳ موفق به راه اندازی و تاسیس باشگاه هواداران فوتبال ملی با نام تجاری ۹۰۹۰ شد .اپسان در راستای گسترش فعالیت‌ها و حمایت‌های ورزشی خود با همکاری فدراسیون سوارکاری در سال ۹۵ باشگاه دوستداران اسب و سوارکاری را با نام «یال» تاسیس کرد.

11 مرداد 1395
شروع پروژه

 • 16 اسفند 1395

  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶


  با سلام
  باتوجه به عدم موفقیت کمپین، مبلغ حمایت پشتیبانان، به حساب ایشان بازگشت داده شد.

   


برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1395/6/14
به امید روزی که کم تر شاهد زمین سرخ باشیم.
1395/5/31
با آرزوی روزی که شاهد آن باشیم که نگاه به محیط زیست، نگاهی امنیتی شده باشد که تأمین کننده امنیت انسانی باشد.
1395/5/25
ممنون از طرح جالبتون
1395/5/24
موفق باشید :)
1395/5/21
امیدوارم با اطلاع رسانی به همه این امر هر چه زودتر محقق بشه
24 شهریور 1395
5,000تومان
18 شهریور 1395
5,000تومان
15 شهریور 1395
50,000تومان
14 شهریور 1395
5,000تومان
ناشناس
8 شهریور 1395
خصوصی

پاداش ها

5,000 تومان

ایمیل تشکر

همیار عزیز ایمیلی جهت همراه بودن شما ارسال می‌شود ( ایمیلی )

50,000 تومان

کارت پستال تشکر

ارسال کارت پستال تشکر با طرح رخش محیط‌بان ( پستی )

100,000 تومان

بلیط رایگان مسابقات سوارکاری

بلیط رایگان تماشای یک مسابقه (پرش-کورس) در اختیار همیار عزیز قرار خواهد گرفت ( پستی )

500,000 تومان

تخفیف سوارکاری

امکان استفاده از تخیفات سواری جهت تشکر از همیار عزیز ( پستی )

1,000,000 تومان

حضور در باشگاه سوارکاری

دعوت همیار عزیز برای استفاده از خدمات سوارکاری و بازدید اسب‌ها به مدت یک روز ( پستی )

5,000,000 تومان

دعوت جهت حضور در جشن اختتامیه

10,000,000 تومان

دعوت به جشن اختتامیه و اهدای لوح تقدیر