کتاب «اجرای ناب»

این کتاب از بهترین کتاب های متدولوژی ناب است.

419,000 تومان
8,000,000 تومان
پایان یافته
 • کتاب «اجرای ناب»

چرا اجرای ناب اهمیت دارد؟

این کتاب اولین جلد از مجموعه جدیدی تحت عنوان «مجموعه کتاب‌های ناب» است. بعد از انتشار کتاب «استارتاپ ناب» این فرصت را داشته‌ام که با هزاران کارآفرین و مدیر در سراسر جهان صحبت کنم. از صحبت کردن با آن‌ها و پاسخ دادن به پرسش‌هایشان لذت برده‌ام؛ اما بیشتر از هر چیز، افراد متعددی از من خواسته‌اند که راهنمایی عملی در مورد اجرایی کردن اصول استارتاپ ناب به وجود آورم. هیچ‌کس بهتر از اش ماوریا برای نوشتن این راهنما وجود ندارد.

اولین باری که دیدم ماوریا در بلاگش نوشته «کارهای عملی بر گمانه‌زنی‌ها پیروز می‌شوند»، متوجه شدم که او مهره‌ای باارزش برای حرکتی است که به‌تازگی شکل‌گرفته بود. او از آن زمان تا کنون، مروجی خستگی‌ناپذیر برای حرکت استارتاپ ناب بوده است. او تکنیک‌هایی برای اعمال کردن ایده‌های استارتاپ ناب را در استارتاپ‌های خود اجرا می‌کرد و نتایج آن را در اختیار همه افراد قرار می‌داد. او کارگاه‌های آموزشی بی‌شماری را برگزار کرده است و در هر کدام از آن‌ها به‌خوبی به کارآفرینان نشان داده است که چگونه راه‌حل‌های موجود را ارزیابی کنند. حرکت ما، تحت رهبری ماوریا، به شهر آستین راه پیدا کرد که یکی از مهم‌ترین نقطه‌های ارتباطی استارتاپ‌های آمریکاست.

نتیجه همه این فعالیت‌ها، کتابی است که در دستتان دارد. Running Lean راهنمایی عملی برای کارآفرینانی است که می‌خواهند احتمال موفقیت خود را افزایش دهند. این کتاب در مورد فلسفه استارتاپ‌ها یا داستان‌های موفقیت آن‌ها نیست، بلکه نکته‌هایی عملی و آزموده شده را به شما آموزش می‌دهد که در ساختن یک شرکت اهمیت دارند.

ما در عصر کارآفرینی زندگی می‌کنیم. در چند دهه گذشته، قسمت عمده‌ای از شغل‌های جدید ایجاد شده در ایالات متحده حاصل استارتاپ‌های دارای رشد سریع بوده است. تمام ما (از سرمایه‌گذاران و مدیران گرفته تا سیاست‌گذاران و شهروندهای عادی) باید شرایطی ایجاد کنیم که کارآفرینی را تسهیل کنند، زیرا موفقیت ما در آینده به این موضوع بستگی دارد.


چه کسانی مخاطب اصلی این کتاب هستند؟

سرمایه‌گذاران، کارشناسان، نوآفرینان، بنیان گذاران استارتاپ ها و تمام علاقمندان مباحث کارآفرینی مخاطب این کتاب‌اند. هر کدام از این دسته‌ها می‌توانند بدون نگرانی از لزوم داشتن اطلاعات قبلی، شروع به خواندن کتاب کرده و از پایه با مباحث مختلف آشنا شوند. برای آنهایی که آشنایی قبلی با کتاب  «نوپای ناب» داشته و کسانی‌که در این حوزه فعالیت می‌کنند، این کتاب کمک می کند تا اطلاعات‌شان را برای اجرا تکمیل و به‌روز کنند.


ویژگی‌های کتاب اجرای ناب:

 1. اولین جلد از مجموعه جدیدی تحت عنوان «مجموعه کتاب‌های ناب» است.
 2. این کتاب جامع به تمام مسائل اجرای ایده و شروع کردن پرداخته است. (فهرست کتاب را بنگرید)
 3. کتاب Running Lean راهنمایی گام‌به‌گام برای عملی کردن ایده‌هایتان است. یک طرح کسب‌وکار در واقع بر اساس تعدادی assumption leap-of-faith بنا شده است که باید مورد آزمایش قرار بگیرند. آیا مشتری‌ها محصول ما را دوست خواهند داشت؟ آیا برایش هزینه خواهند کرد؟ آیا می‌توانیم از فروش آن سود به دست آوریم؟ و وقتی که مشتری‌هایمان را پیدا کردیم، آیا می‌توانیم رشد کنیم؟ این کتاب روش‌هایی برای تجزیه کردن این فرضیه‌ها و مورد آزمایش قرار دادن آن‌هاست.
 4. قالب‌های ساده و عمل‌گرای این کتاب، ابزارهایی هستند که می‌توانند در هر مرحله از رشد یک استارتاپ مفید واقع شوند و کمک کنند که سازمان‌ها و محصولاتی جدید و پیشگامانه به وجود آیند.
 5. نویسنده در مقدمه کتاب می گوید: حدود سه سال از زمانی که عبارت «استارتاپ ناب» را برای اولین بار نوشتم، می‌گذرد. در آن زمان بلاگی داشتم که کمتر از صد نفر بازدیدکننده داشت. اما از آن موقع تا الآن، ایده‌های من به حرکتی تبدیل شده‌اند که هزاران کارآفرین در سراسر دنیا از آن حمایت می‌کنند. امیدوارم که با خواندن این کتاب، بتوانید ایده‌های استارتاپ ناب را در عمل استفاده کنید و جامعه ما ملحق شوید. احتمال دارد که دورهمی‌های استارتاپ ناب در شهر شما هم برگزار شود. فهرستی کامل از محل‌های برگزاری این رویدادها و منابع دیگر در مورد استارتاپ ناب در سایت رسمی ما به نشانی http://www.theleanstartup.com وجود دارد.

کتاب اجرای ناب توسط علیرضا کاظمی نیا ترجمه شده است

او در معرفی خود می­‌گوید: من مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه اصفهان در رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرفتم. کارشناسی ارشد تجارت الکترونیکی را نیز در همان دانشگاه خواندم. از کودکی استعداد زیادی در زبان انگلیسی داشتم و در 17 سالگی به عنوان جوان‌ترین مدرس در آموزشگاه زبان گویش شروع به فعالیت کردم. سابقه برنامه‌نویسی دات نت و طراحی رابط‌های کاربری وب را دارم. زمینه‌های علاقه گسترده‌ای دارم که اکثرا در زمینه روانشناسی و کسب و کار هستند. به طراحی تجربه کاربری، روانشناسی تصمیم گیری، بازاریابی و تبلیغات و استارتاپ‌ها علاقه زیادی دارم. در ادامه مسیر خود وب سایت آقای مترجم را هم بنیان‌گذاری کردم و اکنون نیز به عنوان مدیر اجرایی آن مشغول به فعالیت هستم.


 مشخصات کتاب:

 • قطع: رقعی
 • تعداد صفحات: 224 صفحه
 • نوع جلد:شومیز
 • نويسنده: اش ماوریا
 • مترجم: علیرضا کاظمی نیا
 • نوبت چاپ: اول
 • تاريخ چاپ: 1396
 • نوع چاپ: سیاه و سفید

مزایای ویژه پیش‌خریدکنندگان نسخه‌ی چاپی کتاب

 • تمام پیش‌خریدکنندگان نسخه چاپی کتاب، یک نسخه الکترونیکی رایگان هدیه خواهند گرفت.
 • تمام پیش‌خریدکنندگان نسخه چاپی کتاب از تخفیف بیست درصدی برای خرید کتاب  برخوردار می‌شوند
 • تمام پیش‌خریدکنندگان نسخه چاپی کتاب از تخفیف سی درصدی برای شرکت در کارگاه‌ها و رویدادهای آموزشی کتاب برخوردار می‌شوند.

مزایا در طرح ویژه (پیش‌خرید 3 نسخه: 3 نسخه چاپی + 1 نسخه کتاب «جامعه های استارتاپی»)

 • این طرح یک کتاب کوچک سرمایه گذاری در بخش غیر بورسی نیز تقدیم می شود.

مزایای اختصاصی پیش‌خریدکنندگان کتاب: شرکت‌های بزرگ

شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی که علاقمند به پیش‌خرید این کتاب برای کارکنان، شرکا و یا مشتریان خود هستند، علاوه بر مزایای عمومی فوق‌الذکر (که به خواننده کتاب تعلق می‌گیرد) از مزایای اختصاصی زیر نیز برخوردار می‌شوند که به شرح زیر می باشد:

با خرید 50 تا 200 نسخه از تخفیف 35 درصدی برخوردار خواهند بود.

همچنین از 200 تا 1000 نسخه با تخفیف 45 درصدی ، کتاب در اختیار آنها قرار می گیرد.

لازم به ذکر است با خرید این کتاب معرفی و لوگوی سازمان شما در پشت جلد درج خواهد شد.


این کتاب در استارتاپ نشریار آماده ی چاپ شده است

چاپ بر مبنای تقاضا  (print- on- demand)، یکی از انتخاب های خود انتشاری (self  Publishing) است که این روزها به شدت مورد نیاز می­باشد. چاپ بر مبنای تقاضا، تکنولوژی پرینت دیجیتال جدید است. به بیان روشن تر یعنی این که کتاب شما تنها زمانی که به لحاظ تولید سازمان بندی شود به چاپ خواهد رسید. در حقیقت وقتی شما برای چاپ کتابی درخواست می­دهید، بدون در نظر گرفتن هیچ­گونه اولویتی، می توانید در زمانی مشخص آن را به چاپ برسانید. نتیجه­ی این فرآیند این است که نیازهای مشتری به شکل سریعتری پاسخ داده خواهد شد.

چاپ بر مبنای تقاضا متضمن این مزیت است که چه به منظور وصول به هدفی بزرگ و چه برای استفاده­ی شخصی به آن مبادرت ورزید، دست به انتخابی بزرگ زده‌اید. در حقیقت این روش به شما اجازه می‌­دهد که با هر اندازه از تجربه و تخصص، نویسنده­ای غیر وابسته شوید. به بیان ساده، فرآورده‌­ی این روش این است که «به کارَت ادامه بده و یک داستان رمانتیک بنویس، یا همه ی دستور­العمل های مورد علاقه‌­ی خود را وارد یک کتاب راهنما کن، و این انتخاب کاملا به خودت بستگی دارد.»

حال به نحو طبقه‌­بندی‌شده‌تری به مزایای «چاپ بر مبنای تقاضا» می­‌پردازیم:

 1. در این روش هزینه‌های چاپ به شدت کاهش می­‌یابد.
 2. در صورتی­که شما تصمیم به فروشِ کتابتان بگیرید، درصد بالایی از میانگین حق­التألیف عاید شما خواهد شد.
 3. این روش همچنین به شما امکان آن را می‌­دهد که طی 2 تا 4 روز نسخه‌­ی نهایی کتاب خود را دریافت کنید.
 4. همچنین چاپ بر مبنای تقاضا به نویسندگان مستقل کمک شایانی می­‌کند. به عنوان مثال، اگر شما به عنوان یک نویسنده‌­ی مستقل شروع به کار کنید و ندانید که چگونه کتاب خود را به فروش برسانید، انتخاب چاپ بر مبنای تقاضای یک کتاب، بهترین راه حل است، چرا که با این تکنولوژی نیازی به پرداخت هزینه‌­های هنگفتی که اغلب توسط انتشارات بزرگ درخواست می‌شوند، نیست.
 5. با این تکنولوژی می‌توان یک کتاب را در یک زمان (آناً) به چاپ رسانید. کتاب شما به محض این که کامل می شود، به چاپ می‌­رسد. این بدان معنی است که شما می‌توانید حق انتشار خود را  از روی حساب خودتان، برآورد کنید. همچنین باید بدانید که کیفیت چاپ، با درخواست چاپ دستخوش تغییر نمی‌­شود. این روش کیفیت بالا و محصولاتی را که بر روی مخاطبان شما اثر می‌گذارند ضمانت می‌کند. ما معتقدیم که انتشار مستقل در کمال سرعت کار خود را انجام می‌­دهد، بدون این که کیفیت چاپ مغفول واقع شود.
 6. طبیعی است که همه­‌ی متقاضیان چاپ، الزاماً خواستار این نیستند که نویسنده باشند و کتابشان با تیراژ های بالا در کتابفروشی‌ها به فروش عمومی برسد. شما ممکن است که بخواهید، کتابی را برای استفاده­‌ی شخصی خودتان پرینت کنید. با انتخاب چاپ بر مبنای تقاضا، شما می­‌توانید تمام دستورالعمل‌های مورد نیاز را از یک نسل به نسل دیگر در کتاب راهنمای خود وارد کنید. شما ممکن است حتی فهرستی از شعرهای عاشقانه‌­ای را که نوشته­‌اید برای خود داشته باشید و یا بخواهید برای دوستتان در یک کتاب وارد کنید. انتخاب چاپ بر مبنای تقاضا برای یک کتاب، این فرصت‌ها را در اختیار شما می­‌گذارد. همچنین این روش گزینه­‌ی مطلوبی را برای هدیه دادن پیش روی شما قرار می‌­دهد.
 7. انتخاب چاپ به این روش، همچنین یک انتخاب دوستانه‌­ی محیطی است. در حقیقت با انتخاب چاپ بر مبنای تقاضا، هیچ درختی بیهوده از بین نمی‌­رود. چرا که کتاب شما تنها بعد از نیازسنجیِ مناسب جهت تقاضا چاپ می‌­شود. این بدان معنی است که اگر شما بخواهید کتاب خود را به فروش برسانید، نگران کیفیت آن نیستید. بنابراین نه تنها با چاپ بر مبنای تقاضای یک کتاب می‌توانید یکی از دوستانه‌ترین انتخاب‌های خود انتشاری را چاپ کنید. علاوه بر این، به حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کنید.

 

در ادامه به معرفی استارت­آپی می‌پردازیم که حیطه‌­ی فعالیت آن در حوزه‌­ی چاپ بر مبنای تقاضا می‌­باشد. این استارت­آپ «نشریار» نام دارد. مبنای کار نشریار نوآوری در مدل کسب‌وکارِ صنعت نشر و استفاده از فن­اوری‌های جدید و مدیریت زنجیره­‌ی ارزش در این صنعت است. نشریار یک استارت­آپ است که به منظور تولید کتاب به وجود آمده است. یعنی انتشارات نیست، ولی خدمات تولید کتاب را به نویسندگان و حتی ناشران ارائه می‌دهد. کار نشریار نه چاپ کتاب، که مهیاسازی بستری برای آن است.

با استفاده از خدمات نشریار، هزینه‌­ی تولید کتاب به حداقل خود می‌رسد و در نتیجه نویسنده و یا ناشر با پرداخت حدود 20% از هزینه‌­ی انتشار، کتاب خود را آماده­ی چاپ کرده و پس از دریافت سفارش - که معمولاً به صورت آنلاین انجام می‌­شود - آن را به چاپ می‌رساند.

با استفاده­ی عملی از خدمات نشریار، نیازی به چاپ تعداد زیادی نسخه برای فروش نیست و سرمایه­‌ی نویسنده یا ناشر صرف چاپ و نگهداری کتاب نخواهد شد. حاصل آن که با استفاده از تسهیلات نشریار، برای مولف یا ناشر امکان تولید عناوین بیشتری از کتب فراهم می­‌شود. همچنین عدم خواب سرمایه منجر به کاهش ملموسی در هزینه­‌ی تمام‌شده­‌ی کتاب می‌گردد. در پایان ذکر این نکته لازم است که نشریار جهت تولید کتاب از شبکه­‌ی وسیعی از ویراستاران، گرافیست‌ها، مترجمان و متخصصین چاپ و چاپخانه‌ها بهره می‌برد.


کتاب اجرای ناب دومین کتاب نشریار پس از کتاب جامعه‌های استارتاپی می‌باشد.
می‌توانید 30 صفحه اول کتاب را از لینک زیر دانلود نمایید.

 

دانلود 30 صفحه اول کتاب اجرای ناب

 

3 اردیبهشت 1396
شروع پروژه

 • 5 مهر 1396

  تا همین جا رو اجرا میکنیم...

  با توجه به عدم موفقیت کمپین، امکان چاپ رسمی کتاب فعلا میسر نشد. با این حال تصمیم بر آن شد که نسخه دیجیتالی کتاب چاپ شود و در اختیار حامیان قرار گیرد. با قطعی شدن زمان چاپ و ارسال کتاب، حمایت های جذب شده در اختیار سرپرست کمپین قرار گرفت و به زودی کتاب ها چاپ و به دست حامیان خواهد رسید.

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1396/2/13
از مترجمان این کتاب تشکر می شود و امیدوارم جامعه استارتاپی ایران قدر این زحمات را بدانند
1396/2/7
یک بار پرداخت اشتباه انجام شد لطفا بررسی نمایید پول برگردد
1396/2/6
تعجب می کنم چرا آدرس و . . . رو نگرفتنت
14 شهریور 1396
22,000تومان
22,000تومان
31 مرداد 1396
22,000تومان
16 مرداد 1396
22,000تومان
11 مرداد 1396
22,000تومان

پاداش ها

22,000 تومان

تخفیف 20 درصد

66,000 تومان

3 کتاب اجرای ناب + 1 کتاب جامعه های استارتاپی

900,000 تومان

35 درصد تخفیف

با خرید 50 عدد کتاب از تخفیف 35 درصدی برخوردار شوید.

1,650,000 تومان

40 درصد تخفیف

با خرید 100 عدد کتاب از تخفیف 40 درصدی برخوردار شوید.

2,300,000 تومان

تخفیف 45 درصدی

با خرید 150 عدد کتاب از تخفیف 45 درصدی برخوردار شوید.