کتاب مرد ببری - دسته گرگینه‌ها

"مرد ببری - دسته گرگینه‌ها " کتابی در سبک داستانی و تخیلی است که به شرح نبرد انسان‌های محصور در یک دهکده, بر علیه چهار دسته گرگینه‌ها در سرزمینی خیالی شبیه به کشور انگلستان می‌پردازد .

40,000 تومان
3,500,000 تومان
پایان یافته
 • کتاب مرد ببری - دسته گرگینه‌ها

با سلام خدمت شما عزیزان , در این کمپین امیدوارم بتوانم با کمک مالی شما عزیزان اولین رمان داستانی تخیلی که توسط یک نویسنده ایرانی نگارش شده را در مشهورترین سایت  فروش کتاب یعنی آمازون عرضه کنم . کتاب‌هایی که از ایران در آمازون و سایت‌های مشابه عرضه شده به دلیل محتوای غیر داستانی, موضوعات محلی و تکراری چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌اند اما در این زمینه نویسندگان کشوهای غربی بسیار موفق بوده‌اند زیرا دقیقا می‌دانند که مخاطبین جهانی کتاب در وهله اول به چه موضوعات و داستان‌هایی علاقه دارند و دلیل اهمیت به کتاب و کتاب‌خوانی و موفقیت سینما  در غرب همین سبک داستانی و تخیلی کتاب‌های آنها میباشد. بنده قصد دارم با الگو از سبک و روش این نویسندگان بزرگ, کتابی داستانی  نگارش کنم و همپای این نویسندگان به خلق دنیایی پر از تخیل و تفکر بپردازم و امیدوارم این کتاب مورد استقبال هموطنان خوبم و سایرین قرار بگیرد.

مقدمه

ادبیات به عنوان هنر پنجم از میان هنرهای هفت‌گانه، از لحاظ میزان تاثیرگذاری و تاثیرپذیری، پرکاربردترین هنر شناخته می‌شود. شعر و داستان و هنرهای نمایشی مدرن مانند سینما و تئاتر تاثیر زیادی از ادبیات می‌پذیرند و به نوعی پیشرفت‌های آنان از ابتدا تا کنون، مرهون استفاده از قدرت تخیل و احساسات در ادبیات بوده است. ادبیات داستانی معروف‌ترین و پرطرفداترین سبک درادبیات است و در دسته‌بندیِ آن، سبک علمی تخیلی و فانتزی پرطرفدارترین سبک است و میزان استقبالی که از این نوع داستان‌ها به خصوص در کشورهای غربی می‌شود نسبت به کتاب‌هایی با موضوعات دیگر بی‌نظیر است. امروزه با گسترش سینما و ابزارهای ارتباطی، سایر مردم جهان نیز علاقه زیادی به کتاب‌های داستانی و فانتزی پیدا کرده‌اند و این کتاب‌ها بیشترین میزان فروش نسبت به کتاب‌هایی با سایر موضوعات در جهان دارند. حتما نام کتاب‌های معروفی مانند ارباب حلقه‌ها، داستان دو شهر، هری پاتر، گرگ و میش، جادوگر شهر اُز و ... به گوشتان خورده است. از همه این کتاب‌ها در هالیوود اقتباس سینمایی متعدد ساخته شده است و نه تنها در حوزه کتاب‌های داستانی تخیلی جزو موفقترین آثار بوده‌اند بلکه در سینمای هالیوود نیز موفقیتی کم نظیر به دست آورده‌اند. 

در لیست زیر، تعدادی از کتاب‌هایی که بیشترین میزان فروش و محبوبیت را در جهان دارا می‌باشند را می‌بینیم.


بنده، بعد از سال‌ها مطالعه این کتاب‌ها و مشاهده فیلم‌های متعدد در این زمینه، نقاط قوت و ضعف این داستان‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادم و سعی کردم با پرورش ایده‌های داستانی و تخیلی ناب که به دور از کلیشه‌های رایج باشد به نوشتن داستان‌هایی در این زمینه بپردازم.

 

درباره کتاب

مرد ببری - دسته گرگینه‌ها اولین جلد از  سه گانه "مرد ببری" است که بعد از مدت‌ها پرورش ایده این کتاب، تصمیم به نوشتن آن گرفته‌ام. نگارش دو جلد دیگر آن به نام‌های مرد ببری - عصیانگر و مرد ببری - ببرها گریه نمی‌کنند به محض پایان جلد اول، آغاز خواهد شد. سبک کتاب، درام داستانی تخیلی است، شخصیت‌های آن انگلیسی بوده و وقایع کتاب در کولتون، سرزمینی خیالی شبیه به کشور انگستان در قرن نوزدهم رخ می‌دهد. در این کتاب سعی بر این است که همانند ارباب حلقه‌ها، تقابل انسان‌ها و موجودات ماوراالطبیعه در قالب خیر و شر بیان گردد و با ایجاد حس تعلیق قوی، حذف فضاسازی‌های اضافه و تمرکز بر روی روابط  و احساسات،  به شرح کامل و هیجان آور داستان پرداخته شود. 

 

خلاصه ای از داستان کتاب

در قرن شانزدهم میلادی، گرگینه‌ها از انزوای چند صد ساله خود در جنگل بلوروودز خارج می‌شوند و سرزمین کولتون مورد هجوم ناگهانی دسته گرگینه‌ها به رهبری "گاس چشم آتشین" قرار می‌گیرد. تمام دهکده‌ها و زمین‌های کولتون توسط گرگینه‌ها تصرف و غارت می‌شود و تنها دهکده بلوراستونز به خاطر اینکه پادشاهان قدیم در ابتدا آن را به صورت قلعه ساخته بودند، غیر قابل تصرف میباشد و گرگینهها بارها در حمله به آنجا شکست می‌خورند.

مردمانی که از چنگ گرگینه‌ها می‌گریزند در بلور استونز جمع شده و با اتحادی بزرگ به رهبری "شان بالدوک" و ارتشی سه هزارنفری به قلعه گرگینه‌ها هجوم می‌برند و آن‌ها را شکست سختی می‌دهند. گرگینههای باقیمانده از جمله گاس - ارباب گرگینه‌ها و کاترینا - ملکه گرگینهها  و رهبران دستهها  فرار کرده و دوباره در جنگل بلوروودز مخفی می‌شوند.

جادوگری به نام "گریسون" که مردم به او لقب "مندولف" داده بودند و به اشتباه اعتقاد داشتند که گرگینهها توسط "گریسون" برای نابودی کولتون تحریک شدهاند, در واقع دانشمندی بود که نزد استادش "مندولف" فنون جادوگری را آموخته بود و گاس - ارباب گرگینهها, به زور او را به خدمت گرفته بود تا در نبردها از جادوی او استفاده کند و از الماس او به نام الماس ماه برای افزایش قدرت خود استفاده کند. اما الماس ماه بعد از تهاجم ناگهانی انسان‌ها به دست "شان بالدوک" - رهبر انسان‌ها می‌افتد و "شان" آن را در خانه‌اش در دهکده پنهان می‌کند.

"گریسون" که بارها توسط گرگینهها آزار دیده است، بعد از شکست سنگینی که گرگینه‌ها از انسان‌ها متحمل می‌شوند، تصمیم می‌گیرد که او نیزانتقام خود را از آن‌ها بگیرد. به همین خاطر در مراسمی که قرار بود از قدرت ماه  کامل استفاده کرده و گرگینهها را دوباره قدرتمند کند، به آنها خیانت کرده، آنها را گرفتار نفرین و طلسم  می‌کند و خود از آنجا گریخته و در نقطه نامعلومی در جنگل بلوروودز پنهان میشود. 

تا سه قرن بعد، یعنی اواسط قرن نوزدهم میلادی, گرگینهها هنوز گرفتار نفرین و طلسم "گریسون" هستند و جستجو برای پیدا کردن گریسون نیز بی نتیجه بوده است. زیرا "گریسون" با کمک جادو، محل زندگی خود را مخفی کرده است.  نفرینی که گریسون روی گرگینهها قرار داده بود، جنگل سیاه نام داشت و باعث شده بود که گرگینهها اسیر جنگل بلوروودز شوند و نتوانند از آنجا خارج شده و در جای دیگری ساکن شوند. آنها همچنین بارها در حمله به بلوراستونز و به دست آوردن الماس ماه که اکنون در دست "ادگار بالدوگ" نواده "شان بالدوک" بود، شکست می‌خورند و به خاطر نفرین گریسون هیچگاه موفقیتی به دست نمی‌آورند. طلسمی هم که "گریسون" آنها را بدان گرفتار کرده بود چشم صاعقه نام داشت و باعث شده  بود گرگینهها در چشم چپشان رخی از صاعقه بیفتد تا نتوانند در ظاهر انسانی به میان انسان‌ها بروند و به راحتی شناخته شوند. 

"ادگار بالدوک" همانند اجدادش دفاع جانانه‌ای از بلوراستونز می‌کند و موفق م‌یشود در آخرین حملهای که گرگینهها با تمام قوا ترتیب داده بودند آنها را به سختی شکست دهد و مورد غضب شدید "گاس چشم آتشین" قرار بگیرد. گاس به کمک روباه انسان نمایی به نام "لستر" که قبلا شاگرد "گریسون" بود و اکنون به او خیانت کرده بود، محل اختفای "گریسون" را پیدا کرده و سعی می‌کند با زبان تهدید او را وادار کند تا نفرین و طلسمش را از روی گرگینهها برداشته و با آنها دوباره همکاری کند. اما "گریسون" به شدت با او مخالفت می‌کند و در نبرد تن به تنی که بین گاس و خدمتکار "گریسون" ( که مردی خرسنما است) و همسر "گریسون" (که دورگه پلنگی طلایی و انسان است) رخ می‌دهد,  گاس به سختی شکست خورده و فرار می‌کند.  

"گریسون" در طی این سه قرن به کمک دانش و نبوغ خود و ترکیب آن با جادو موفق شده بود در امور طبیعت دخالت کند و دورگه هایی با نیمه انسان و نیمه دیگر حیوان خلق کند. خدمتکار او تاکر و همسر او سارا که به شدت به او وفاداربودند از او خواسته بودند تا با تبدیل آنها به دو رگه انسان و خرس و پلنگ به آنها قدرتی دهد تا از او در برابر گاس محافظت کنند.

 

  

زمانی که گاس مشغول مبارزه بود، لستر از فرصت استفاده کرده و گوی جادویی "گریسون" را می‌دزدد. بوسیله این گوی میتوان جای هر انسانی را در هر کجا پیدا کرد و گاس نیز که به شدت به دنبال پیدا کردن "ادگار بالدوک" و از بین بردن او در خارج از دهکده بلوراستونز می‌باشد، از این گوی استفاده می‌کند و ادگار و بالدوک و همسرش را در کلبهای بیرون از دهکده محاصره کرده و آنها را می‌کشد. اما پسر پنج ساله ادگار با کمک پدر و مادرش موفق به فرار می‌شود. 

خلاصه‌ای از صد صفحه نخست رمان "مرد ببری - دسته گرگینهها" تقدیم شما شد. همانطور که دیدید، محور اصلی داستان را انسان‌ها و دورگه‌های انسان و حیوان تشکیل می‌دهند. به همین خاطر قواعد  احساسات انسانی مانند عشق, نفرت, غم و اندوه, حسرت و انتقام در آن به خوبی پیاده شده است. 

رمان " مرد ببری دسته گرگینه ها " با اینکه  از شیوه موفق داستان پردازی تخیلی غربی الهام گرفته  اما فارغ از پیچیدگی ها و فضاسازی های غیر قابل نفوذ و ترجمه ذهن نویسنده غربی می باشد. زیرا حتی بهترین ترجمه های فارسی از کتابهای خارجی , در بیان دنیای ذهنی و فرهنگی نویسنده  کاملا موفق نیستند و حق مطلب را به صورت کامل و درخور داستان اصلی ادا نمیکنند و این به دلیل پیچیدگی تفاوتهای زبانی و فرهنگی بین ملل مختلف می باشد . رمان" مرد ببری - دسته گرگینه ها " با اینکه از شخصیت ها , وقایع و فضاسازی های داستانی غربی الگو میگیرد اما به زبان فارسی نگارش شده است و این به این معنی است که داستان در دایره لغات و شیوه دستوری زبان فارسی ولی با شکل و شمایل غربی روایت میشود و درک آن توسط مخاطب ایرانی و فارسی زبان به سادگی صورت میگیرد . تعلیق مناسبی که در داستان به کار رفته باعث شده  خرده داستانها و توضیحات مربوطه به جای اینکه طولانی و کسل کننده باشند و از داستان اصلی منحرف شوند پا به پای داستان اصلی حرکت کرده و آن را کامل کنند و خواننده را در هر لحظه غافلگیر و برای مطالعه ادامه کتاب تحریک کنند. "مرد ببری - دسته گرگینه ها" بر خلاف نامش فقط در مورد حیوانات یا دورگه های انسان و حیوان نیست بلکه تم اصلی آن را انسانها تشکیل میدهند . در این رمان ما با قهرمانان فانتزی و کامیک استریپی مدرن طرف نیستیم بلکه با انسانهایی سر و کار داریم که به شکل حیوانات معروف جنگل در می آیند و کینه ها و خشونت های انسانیشان  را در بُعد قدرت حیوانی بروز میدهند .  اینکه آیا در بُعد حیوانیشان چیزی از عواطف انسانی آنها باقی میماند یا خیر موضوعی است که بخش اصلی کتاب را تشکیل میدهد . بعضی همان انسان باقی میمانند و فقط ظاهرشان عوض میشود اما بعضی که چندان میان بُعد انسانی و حیوانی شان تفاوتی نیست اقدامات وحشتناکی را مرتکب میشوند .بخش زیادی از جذابیت این رمان به خاطر تقابل بین این دو گروه بدون جهت گیری های کلیشه ای مرسوم در مورد خیر و شر می باشد .  بنده امیدوارم بتوانم در خلق ادبیات داستانی مدرن همپای نویسندگان حال حاضر و  نویسندگان کلاسیک موفق در جهان به خلق دنیایی پر از تخیل و تفکر و درام های انسانی بپردازم و امیدوارم اولین کتاب من مورد استقبال هموطنان خوبم و سایر مردم دنیا قرار بگیرد.  از شما دعوت میکنم از کمپینی که برای جمع آوری کمکهای مالی برای انتشار کتاب توسط سایت فاندوران و با تشکر از آقای شیخان بر پا شده است دیدن فرمایید .
با تشکر 
احمد حمدی

لینکهای ارتباطی با بنده : 

موبایل : 09120952757

 تلگرام : https://t.me/ahmadhamdi

ایمیل : ahmadhamdi1367@gmail.com

اینستاگرام این رمان : https://www.instagram.com/tigerman_werevolves_squad/

 

26 اردیبهشت 1396
شروع پروژه

 • 27 اردیبهشت 1396

  فایل پی دی اف صد صفحه نخست کتاب

  با سلام خدمت شما دوستان , از لینک زیر میتونین صد صفحه نخست کتاب و دانلود کنین .  منتظر نظرات , پیشنهادات و حمایتهای شما عزیزان هستم . با تشکر

  دانلود کتاب 

   

 • 27 اردیبهشت 1396

  صفحه اینستاگرام کمپین کتاب

  دوستان عزیز , در لینک زیر صفحه ایستاگرام کمپین راه اندازی شده که  با انتشار لینک این صفحه و حمایت از کمپین از شما تقدیر و تشکر میکنم .

  https://www.instagram.com/tigerman_werevolves_squad/

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
11 خرداد 1396
20,000تومان
27 اردیبهشت 1396
20,000تومان

پاداش ها

20,000 تومان

نسخه نهایی کتاب به صورت پی دی اف

در این پاداش نسخه ای از کتاب به صورت پی دی اف به شما ارسال خواهد شد . با تشکر

40,000 تومان

نسخه چاپ دیجیتال کتاب

در این پاداش , نسخه ای از کتاب چاپ شده به صورت دیجیتال به شما ارسال خواهد شد با تشکر

300,000 تومان

قرار دادن نام و لوگوی شرکت شما به عنوان حامی انتشار کتاب در صفحه اول کتاب

در این پاداش در تمام نسخه های کتاب چه به صورت پی دی اف , چه چاپی دیجیتال در داخل کشور و چه کتاب چاپ شده ای که آمازون به خریداران ارسال میکند . نام و لوگوی شخص یا شرکت شما در صفحه اول کتاب به عنوان حامی انتشار آن چاپ خواهد شد و بابت حمایتتان از شما تشکر خواهد شد و یک نسخه کتاب چاپ دیجیتال نیز به شما ارسال میشود . با تشکر