نوخسروانی

حمایت از انتشار سه کتاب در ارتباط با نوخسروانی، کهن ترین قالب شناخته شده شعر فارسی

12,008,000 تومان
12,000,000 تومان
پایان یافته
 • نوخسروانی
 • نوخسروانی
 • نوخسروانی

نوخسروانی و سه گاهی چیست؟

نوخسروانی، بازآفریده کهن‌ترین قالب شناخته شده شعر فارسی ـ خسروانی ـ است که آغاز زیست دوباره آن به همت بزرگانی چون دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی و مهدی اخوان ثالث بود. پس از اخوان، نخستین شاعری که به طور جدی به این قالب شعری به عنوان یک قالب مستقل روی آورد و در یک کتاب نوخسروانی‌هایش را منتشر کرد، شاعر کتاب پرنده بودن است. نوخسروانی را می توان احیا شده‌ی قدیمی‌ترین شعر کوتاه شناخته شده و نامیده شده در تاریخ جهان دانست. شعری سه سطری که فرآیند نو شدن آن در زمان حاضر با قریحه و نگاه و تکنیک شاعران مختلف گره خورده و صورت ظاهری آن، گونه گونی یافته است.

بزرگ‌ترین دلیل اقبال نسل جوان به این گونه شعر را شاید بتوان تناسب حجم اثر با رسانه‌ها و ابزار ارتباطی امروز دانست. شعری کوتاه، عمیق و مشارکت‌جو که مخاطب را شریک درک و دریافت خود از جهان می‌داند.

اما سه‌گاهی، نه یک شعر کوتاه سه سطری، که شعری 9 سطری است. شعری متشکل از سه نوخسروانی که حول یک کشف شاعرانه به هم پیوسته‌اند. این قالب شعری با تعریف خاصی که از آن شده، در ادبیات فارسی بی‌سابقه است.


 

کتاب‌هایی که در این طرح از آن‌ها حمایت می‌کنید

1. نوخسروانی سرایی در ادبیات فارسی: این کتاب، پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد شاعر نوخسروانی هاست، کتابی که در آن پیشینه شعر کوتاه در ایران، کارنامه سه سطری سرایان در ادبیات معاصر، ضرورت‌ها و خاستگاه‌های احیای نوخسروانی و در نهایت بوطیقای پیشنهادی نوخسروانی به تفصیل کنکاش شده است.

2. رئالیسم ساطوری: این کتاب، شامل شعرهای سروده شده از سال 1392 تاکنون است. فضای حاکم بر این نوخسروانی‌ها مانند همه کتاب‌های گذشته‌ی شاعر، انسانی، اجتماعی و عاشقانه است.

3. لبخوانی بوسه: لبخوانی بوسه نام موقت این مجموعه است و البته اگر مجوز بگیرد، حتما نام قطعی این کتاب. شعر عاشقانه همیشه مخاطب خاص خود را داشته و در جامعه اقبال منحصر به خودش را داشته. به احترام همه کسانی که شعر عاشقانه را می‌پسندند و شعر کوتاه عاشقانه را نیز دوست می‌دارند، تمام نوخسروانی‌ها و سه‌گاهی‌های عاشقانه‌ی منتشر شده در کتاب‌های پرنده بودن، بر یادگار قمری همخون، ابرهای شهرک سیمانی و البته رئالیسم ساطوری در یک مجموعه گرد آمده‌اند.


 

کتاب‌های پیشین

 • پرنده بودن/ 1387/ انتشارات روزبهان
 • بر یادگار قمری همخون/ 1390/ آوای کلار (برنده جایزه نخست پنجمین دوره جایزه کتاب سال شعر جوان)
 • ابرهای شهرک سیمانی/ 1392/ آوای کلار

 

شما دارید چه کار می کنید؟!

سرمایه‌گذاری هرچند اندک شما در این کمپین به چه معناست؟ اگر شما به گذشته علاقمند باشید، شما با سرمایه‌گذاری در این کمپین، از هویت تاریخی ـ ادبی سرزمینمان و کهن‌ترین شعر فارسی حمایت می‌کنید. اگر هم به آینده علاقه داشته باشید، از شکل‌گیری جریانی ریشه‌دار اما مدرن و آینده‌گرا در ادبیات فارسی حمایت می‌کنید. امروز با اقبال تدریجی شاعران از شعر سه‌سطری، شاعران این طیف شعر، در حال شکل دادن به جریانی شگفت‌انگیز در ادبیات فارسی هستند. تا پیش از این سه کتاب، هنوز تعداد کتاب‌های مختص نوخسروانی از انگشت‌های یک دست فراتر نرفته و شما حامی نخستین شراره‌های این آتشفشان هستید! خصوصا این که حمایت از کتاب پژوهشی «نوخسروانی سرایی» می‌تواند چراغی فرا راه شاعران جوان و مخاطبان علاقمند باشد و از هرج و مرج ادبی در این حوزه پیشگیری کند.

2 اسفند 1394
شروع پروژه

 • 16 خرداد 1396

  رونمایی

   مراسم رونمایی  از سه جلد #کتاب #شعر #نوخسروانی با حضور مولف، شاعران معاصر و منتقدین قالب های شعری در لیزینگ پاسارگاد

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1395/2/29
حمایت از نشر کتابهای ارزشمند، حمایت از فرهنگ و هنر این سرزمین است. همواره موفق و سربلند باشید.
1395/2/29
موفق باشید
1395/2/29
حمایت از نشر کتابهای ارزشمند، حمایت از فرهنگ و هنر این سرزمین است. همواره موفق و سربلند باشید.
1395/2/27
با آرزوی موفقیتهای روز افزون
1395/2/13
خدا قوت به همه عزیزان
29 اردیبهشت 1395
1,500,000تومان
29 اردیبهشت 1395
300,000تومان
29 اردیبهشت 1395
13,000تومان
29 اردیبهشت 1395
450,000تومان
28 اردیبهشت 1395
24,000تومان

پاداش ها

5,000 تومان

عضویت در کانال

13,000 تومان

یک جلدکتاب

19,000 تومان

یک جلد کتاب + ابرهای شهرک سیمانی

یک جلد از یکی از سه کتابی که از آن حمایت کرده‌اید را به همراه یک جلد ابرهای شهرک سیمانی دریافت خواهید کرد. این کتاب یک ماه قبل از توزیع در بازار به شما تحویل خواهد شد. ( پست )

24,000 تومان

دو جلدکتاب

دو جلد از سه کتابی که از آن حمایت کرده‌اید را به انتخاب خود دریافت می‌کنید. کتاب ها یک ماه قبل از توزیع در بازار به شما تحویل خواهد شد. ( پست )

40,000 تومان

هر سه کتاب

یک نسخه از سه کتابی که حمایت کرده‌اید را با امضای نویسنده دریافت خواهید کرد. کتاب ها یک ماه قبل از توزیع در بازار به شما تحویل خواهد شد. ( پست )

70,000 تومان

دعوت به مراسم رونمایی و دریافت هر سه کتاب

شما به مراسم رونمایی کتاب دعوت خواهید شد و در همین مراسم یک نسخه از سه کتابی که حمایت کرده‌اید را با امضای نویسنده دریافت خواهید کرد ( حضوری در مراسم رونمایی )

150,000 تومان

درج نام به عنوان حامی در کتاب + سه جلد کتاب + دعوت به رونمایی

نام شما به عنوان حامی کتاب در صفحه ی تقدیر و تقدیم کتاب لبخوانی بوسه قید خواهد شد. همچنین شما به مراسم رونمایی دعوت خواهید شد و سه جلد کتاب امضا شده به شما تقدیم خواهد شد. ( به صورت حضوری در مراسم رونمایی )

450,000 تومان

پنجاه و یک جلد کتاب (ویژه افراد)

پنجاه و یک جلد کتاب، از یک، دو یا هر سه عنوان کتاب، به انتخاب حامی ( پیک )

1,500,000 تومان

150 جلد کتاب (ویژه سازمان ها)

150 جلد کتاب با ترکیب دلخواهتان از سه کتاب برای شما ارسال خواهد شد. کتاب ها یک ماه قبل از توزیع در بازار به شما تحویل خواهد شد. ( پیک )

3,000,000 تومان

درج لوگو و 300 جلد کتاب (ویژه سازمان ها)

لوگوی سازمان شما به عنوان حامی در صفحه شناسنامه کتاب گنجانده خواهد شد و 300 جلد کتاب با ترکیب دلخواهتان برای شما ارسال خواهد شد. کتاب ها یک ماه قبل از توزیع در بازار به شما تحویل خواهد شد. ( پیک )