ساخت پناهگاه حیوانات پردیس تبریز

پناهگاه پردیس تبریز مجبور به تخلیه مکان فعلی است. هزینه ساخت پناهگاه جدید، 300 میلیون تومان است.

10,920,000 تومان
50,000,000 تومان
پایان یافته
  • ساخت پناهگاه حیوانات پردیس تبریز
  • ساخت پناهگاه حیوانات پردیس تبریز

پناهگاه حیوانات پردیس تبریز مجبور به تخلیه مکان فعلی است. هزینه ساخت پناهگاه جدید، ۳۰۰ میلیون تومان است. که 50 میلیون آن در این کمپین تامین می‌شود.پناهگاه پردیس تبریز به مدیریت ژیلا پورایرانی در سال ۱۳۹۰ با هدف جلوگیری از کشتار سگ‌های بی‌سرپرست در تبریز آغاز به فعالیت کرد. انگیزه‌ی شروع به کار این پناهگاه روش‌های بسیار غیرانسانی به کار گرفته شده در کشتار حیوانات و ارائه‌ی راهکارهای جایگزین معدوم‌سازی بود. با پیگیری‌های ایشان و حمایت مسئولین شرکت خصوصی طرف قرارداد شهرداری از کشتار حیوانات خلع ید شد و با حمایت شهرداری تبریز مقرر شد که سگ‌های بی‌سرپرست به پناهگاه پردیس منتقل و تحت حمایت قرار گیرند.

از بزرگ‌ترین دست‌آوردهای این پناهگاه طی مدت شکل‌گیری، ممنوعیت کشتار سگ‌های بی‌سرپرست در شهر تبریز و سپس تسری آن به سراسر استان با دستور استانداری آذربایجان شرقی است. این مهم برای اولین بار در شهر تبریز به سرانجام رسید و در حال حاضر با همکاری مسئولین استان روش‌های سنتی معدوم‌سازی منسوخ شده است. راه‌اندازی اولین آمبولانس مختص حیوانات آسیب‌دیده و ایجاد خط ارتباطی از طرف شهرداری تبریز جهت معرفی سگ‌های در معرض خطر به پناهگاه و نیز ممنوعیت استفاده از حیوانات در سیرک از دیگر دست‌آوردهای شش سال فعالیت پناهگاه پردیس است.این فعالیت‌ها بدون هزینه نیز نبوده و همیشه سایه‌ی تهدیدات (حتی جانی) بر سر پناهگاه پردیس سنگینی کرده است.

متاسفانه در حال حاضر ادامه‌ی موجودیت این پناهگاه با چالشی جدی مواجه شده است. علی‌رغم این که محل فعلی پناهگاه در منطقه‌ی حاشیه‌ای شهر و در محدوده‌ی صنعتی تبریز قرار دارد ولی متاسفانه با شکایت همسایگان به نهادهای مختلف و گرفتن حکم تخلیه برای این واحد استیجاری از نظر قانونی پناهگاه تا دو ماه دیگر مجبور به نقل مکان است. محل جدید پناهگاه زمینی وقفی به وسعت ده هکتار است که در حاشیه‌ی شهر قرار داشته و توسط افراد خیرخواه جهت ادامه‌ی فعالیت به پناهگاه وقف شده است ولی این زمین فاقد هیچ گونه ساخت و سازی است و در حال حاضر غیر قابل استفاده است. نیاز فعلی پناهگاه ساخت امکاناتی حداقلی در مدت زمان دو ماه باقیمانده تا نقل مکان است که ادامه‌ی عملیات نگهداری، تیمار، قرنطینه، سرپرستی توله‌ها، خدمات دام‌پزشکی و عقیم‌سازی با مشکلاتی بیش از این روبرو نشود و بیش از هزار و پانصد راس سگی که تحت حمایت پناهگاه هستند در سرمای پیش روی تبریز محکوم به مرگ نشوند. در زمین جدید دو هکتار جهت ساخت و ساز در نظر گرفته شده است تا با ایجاد فاصله از زمین‌های دیگر از بروز مشکلات قبلی جلوگیری شود. در این فضای ساخت و ساز مقرر است در زمان مناسب بیمارستان و کلینیک خیریه جهت کمک به حیوانات بی‌سرپرست نیز احداث شود. مجموع مبلغ مورد نیاز برای این ساخت‌وسازها 300 میلیون تومان است.

پناهگاه پردیس تبریز سازمان مردم‌نهاد کاملا قانونی است و تمامی دریافتی‌ها و مخارج پناهگاه تحت نظارت مسئولین استان بوده و این پناهگاه، زیر مجموعه‌ی انجمن حامی حیوانات تبریز است که سازمانی مردم‌نهاد است. در حال حاضر زمین وقفی و آمبولانس و خودروهای زنده‌گیری و به طور کلی کلیه‌ی اموال پناهگاه متعلق به شخص خاصی نیست و همچون کمک‌های شما وقف سازمان مردم‌نهاد (NGO) است.

از شما مردم خیر و حامی حقوق حیوانات خواهش‌مندیم جهت جلوگیری از فاجعه و اتلاف سگ‌های پناهگاه به ما کمک کنید. کمک‌های هر چند اندک شما قطره‌ای از دریای محبتی است که بذر انسانیت را در این سرزمین آبیاری خواهد کرد.

 

ما را تنها نگذارید


آدرس صفحه فیسبوک پناهگاه پردیس:
www.facebook.com/pardis.animal.shelter.tabriz

 

آدرس اینستاگرام پناهگاه پردیس:
www.instagram.com/pardis.animal.shelter

 

آدرس تلگرام پناهگاه پردیس:

https://telegram.me/pardisanimalshelter

 

لینک کمپین برای کمک به پناهگاه پردیس از خارج از ایران:

https://www.gofundme.com/pd-urgent-help-for-pardis-shelter

 

 فایل بروشورها به فارسی و انگلیسی برای چاپ و توزیع:

https://drive.google.com/drive/folders/0B_OSxoU3NgnHbDFSMHZpSVplalE

1 آذر 1395
شروع پروژه

  • 16 خرداد 1396

    مراحل ساخت پناهگاه

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1395/10/5
این کره خاکی تنها برای زندگی ما انسانها نیست. همه موجودات روی زمین حق حیات دارند.
1395/10/4
منتظر دیدن خونه جدیدشون هستم...
1395/10/3
به امید اینکه موفق باشید
1395/9/28
من حامی حیوانات بی پناه هستم
1395/9/28
به امید انجام پروژه
20,000تومان
50,000تومان
50,000تومان
50,000تومان
5 دی 1395
50,000تومان

پاداش ها

20,000 تومان

حمایت 20 هزار تومانی

50,000 تومان

حمایت 50 هزار تومانی

200,000 تومان

حمایت 200 هزار تومانی